MikroTik Cloud Core Router CCR2116-12G-4S+
Producent: MikroTik
Dostępność: Dostępny
MikroTik Cloud Core Router CCR2116-12G-4S+ to potężny router z serii CCR MikroTika. Podobnie jak jego młodszy brat – niesamowity CCR2004, ten router jest wyposażony w potężny procesor Amazon Annapurna Labs Alpine. Jednak CCR2116-12G-4S+ posiada 16 rdzeni działających z częstotliwością 2 GHz. Przekłada się to na co najmniej 15% wzrost wydajności jednego rdzenia. I to jest najważniejszy aspekt, jeśli chodzi o skomplikowane operacje oparte na przetwarzaniu per-connection (jak na przykład kolejki). CCR2116-12G-4S+ wyznacza nowy standard wydajności jednordzeniowej w całej rodzinie produktów CCR MikroTik.
Router wyposażony jest w 13x portów Gigabit Ethernet, z czego 12x z nich przechodzi przez chip Marvelam a 1x port podłączony jest bezpośrednio do procesora, przeznaczony do zarządzania. Ponadto router posiada jeszcze 4x sloty 10G SFP+ (mają osobną, pełnodupleksową linię podłączoną do układu przełącznika rodziny Marvell Amethyst), aktywne chłodzenie, dwa redundantne zasilacze oraz slot PCIe M.2. Każda grupa 4 portów ma osobne połączenie pełnodupleksowe z układem przełącznika. Nie ma tu żadnych wąskich gardeł. W większości konfiguracji można oczekiwać przepustowości zbliżonej do przełącznika. Cloud Core Router CCR2116-12G-4S+ doskonale sprawdzi się w większości sieci internetowych. Jak wszystkie urządzenia CCR, posiada klasyczną białą obudowę rack 1U, dostosowaną do montażu w szafie rack 19" (w zestawie znajdują się uszy).
Najważniejsze cechy:
  • 13x portów Gigabit Ethernet 10/100/1000 Mb/s
  • 4x sloty SFP+ (10 Gb/s)
  • 1x slot PCIe M.2
  • 1x port konsolowy RJ-45
  • 16-rdzeniowy procesor AL73400 o taktowaniu 2 GHz
  • 16 GB pamięci RAM DDR4
  • 2x wbudowane zasilacze AC
  • system RouterOS z licencją Level 6
MikroTik CCR2116-12G-4S+
Procesor
Annapurna Alpine AL73400 2 GHz
Ilość rdzeni procesora
16
Taktowanie
2000 MHz
Architektura CPU
ARM 64bit
Rodzaj pamięci RAM
16 GB DDR4
Pamięć wbudowana
128 MB NAND
Switch chip model
98DX3255
Porty gigabit Ethernet
13x 1 Gb/s
Sloty SFP+
4x 10 Gb/s
Slot PCIe M.2
1x
Zakres napięcia wejściowego
100 - 240 V AC
50/60 Hz
Zasilacze
2x 12V 10.8A
Maks. pobór mocy
72 W
60 W (bez obciążenia)
Wymiary
443 x 199 x 44 mm