WISP.PL Sieci bezprzewodowe - Dystrybutor sprzętu sieciowego
Język:
Waluta:
Szukasz najlepszej oferty? Zadzwoń 0 801 003 092 Menu

TP-Link MC100CM

Producent: TP-Link

99,96 zł z VAT 81,27 zł netto

Najtańsza dostawa: 13,10 zł

Dostępność: Chwilowy brak towaru

TP-Link MC100CM to konwerter światłowodowy Fast Ethernet, który umożliwia połączenie segmentów sieci Ethernet z prędkością 100 Mb/s. Współpracuje ze światłowodem wielomodowym umożliwiając realizację połączenia światłowodem o długości do 2km.

Media konwerter MC100CM umożliwia zamianę sygnału optycznego 100BASE-FX na sygnał 100Base-TX przewodzony kablem miedzianym i w odwrotnym kierunku. Pracując zgodnie ze standardami IEEE 802.3u 10/100Base-TX oraz 100Base-FX wykorzystuje wielomodowy światłowód ze złączami SC. Konwerter MC100CM zgodnie ze specyfikacją długofalowej transmisji optycznej LX zapewnia szybką prędkość przewodowej transmisji danych. Urządzenie odbiera i wysyła sygnał o długości fali 1310nm.
 
Konwerter może pracować jako urządzenie wolnostojące, lub być montowane w szafie rack 19". Port TX posiada funkcję automatycznego krosowania (Auto MDI/MDI-X) oraz automatycznej negocjacji szybkości połączenia w trybie pełnego dupleksu. Na przednim panelu znajdują się wskaźniki LED informujące o statusie pracy urządzenia. Konwerter MC100CM wykorzystując wielomodowy światłowód transmituje sygnał optyczny na odległość do 2 km.

Najważniejsze cechy:
  • Zgodny ze standardami 802.3u 10/100Base-Tx oraz 100Base-Fx
  • Auto-negocjacja prędkości transferu 10/100Mbps oraz Auto-MDIX
  • Automatyczne przełączanie pomiędzy Half-Duplex / Full-Duplex dla portu FX
  • Funkcje Link Fault Passthrough oraz Far End Fault minimalizują straty sygnału wynikające z błędów połączeń
  • Auto-negocjacja duplexu dla portu TX
  • Auto-negocjacja dla 10/100Mbps i auto MID/MID-X dla protu TX
  • Rozszerza łączność światłowodową do 2km
  • Wskaźniki LED
  • Zewnętrzny zasilacz
Wspierane kable sieciowe i konektory:
  • Kabel UTP kat. 3, 4 lub 5 (do 100m) 
  • Kabel STP EIA/TIA-568 100Ω (do 100m)
  • Fiber SC: TX:1310nm
MC100CM
Standardy i protokoły
IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x
Podstawowe funkcje
Tryb pracy pełnego i pół dupleksu na porcie FX
Kontrola przepływu danych w trybie pełnego dupleksu (standard IEEE 802.3x)
Kontrola przepływu danych w trybie pół dupleksu (Backpressure)
Zwiększenie zasięgu transmisji światłowodowej do 2km
Funkcje Link Fault Passthrough oraz Far End Fault minimalizują straty sygnału wynikające z błędów połączeń
Porty
1x port SC/UPC 100M
1x port Fast Ethernet 10/100 Mb/s (Auto MDI/MDIX)
Długość fali
1310nm
Kabel sieciowy 10BASE-T
Kabel UTP kat. 3, 4 lub 5 (do 100m)
Kabel STP EIA/TIA-568 100Ω (do 100m)
Kabel sieciowy 100BASE-T
Kabel UTP kat. 5, lub 5e (do 100m)
Kabel STP EIA/TIA-568 100Ω (do 100m)
Kabel sieciowy 100BASE-FX
Światłowód wielomodowy
Wskaźniki diod
PWR, FDX/Col, Link/Act, SPD
Wymiary
94,5 x 73,0 x 27,0 mm
Zasilanie
Zasilacz zewnętrzny
Maks. pobór mocy
2,5W
Certyfikaty
FCC, CE, RoHS
Środowisko pracy
Dopuszczalna temperatura pracy: 0℃~40℃ (32℉~104℉)
Dopuszczalna temperatura przechowywania: -40℃~70℃ (-40℉~158℉)
Dopuszczalna wilgotność powietrza: 10%~90%, niekondensująca
Dopuszczalna wilgotność przechowywania: 5%~90%, niekondensująca

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

TP-Link TL-WR841N

BESTSELLER

TP-Link TL-WR841N

Router pracujący w standardzie 802.11n, prędkość transmisji do 300Mb/s DEMO

Producent: TP-Link

74,05 zł z VAT 60,20 zł netto

szt

TP-Link MC110CS

TP-Link MC110CS

Konwerter Fast Ethernet ze złączem SC, pracuje ze światłowodem jednomodowym o zasięgu do 20km, Tx:/Rx: 1310nm

Producent: TP-Link

100,86 zł z VAT 82,00 zł netto

Dostępność: Chwilowy brak towaru

szt

Ubiquiti (PBE-M5-400) PowerBeam M5 25dBi 5GHz 400 MIMO

357,93 zł z VAT 291,00 zł netto

szt

Tacka światłowodowa P5012 (12/24)

BESTSELLER

8,34 zł z VAT 6,78 zł netto

szt

Produkty z tej samej kategorii

TP-Link MC111CS

TP-Link MC111CS

Konwerter Fast Ethernet ze złączem SC, pracuje ze światłowodem jednomodowym o zasięgu do 20km, WDM Tx: 1550nm Rx: 1310nm

Producent: TP-Link

102,09 zł z VAT 83,00 zł netto

szt

Option Gigabit Media Konwerter MC230S SFP-2xRJ45

Option Gigabit Media Konwerter MC230S SFP-2xRJ45

1x slot SFP i 2x porty Ethernet z autonegocjacją (10/100/1000 Mbps)

Producent: Option

118,25 zł z VAT 96,14 zł netto

szt

Zapytaj o szczegóły
weryfikator