Miniaturowy miernik mocy optycznej, -50dBm ~ +26dBm, lokalizator uszkodzeń 10mW (APM80NC-V10)
Producent: TriBrer
Dostępność: Chwilowy brak towaru
APM80NC-V10 został skalibrowany dla długości fal 850nm, 1300nm, 1310nm, 1490nm, 1550nm, 1625nm, co pozwala pracę zarówno ze światłowodami jednomodowymi jak i wielomodowymi. Uniwersalna końcówka pomiarowa pasuje do złącz posiadający ferrulę 2,5mm (FC i SC)
Funkcje pomiarowe
Tester posiada zakres pomiarowy od -50 do +26 dBm z dokładnością pomiaru do 0,2 dB. Wbudowany lokalizator uszkodzeń o mocy 10 mW pozwala na szybkie i dokładne określenie miejsca uszkodzenia włókna światłowodowego z wykorzystaniem światła widzialnego o długości fali 650nm. Lokalizator jest wyposażony w uniwersalną końcówkę do złącz 2.5mm.
Funkcjonalność
Najważniejsze cechy:
  • szeroki zakres mierzonych długości fal
  • wysoka dokładność pomiaru
  • automatyczne wyłączenie
  • duży, czytelny wyświetlacz
  • możliwość zasilania bateryjnego lub sieciowego
  • wbudowany lokalizator uszkodzeń VFL
  • testowanie okablowania miedzianego
  • latarka LED
Nadajnik
LED (VFL)
Długość fali
650nm ±20nm (VFL)
Moc wyjściowa
≥ 10 mW (VFL)
Zasięg
≥ 10km (VFL)
Częstotliwość modulacji
1Hz / 2 Hz
Rodzaj światłowodu
jednomodowy
wielomodowy
Długość fali
850 nm
1300 nm
1310 nm
1550 nm 1
625 nm
Złącza
FC/PC uniwersalne
Detektor
InGaAs
Dokładność
± 0,2 dB
Linearność
± 0,1 dB
Zakres pomiarowy
-50 dBm do +26 dBm @ 1310/1490/1550/1625 nm
-40 dBm do +26 dBm @ 850/1300 nm
Funkcje dodatkowe
tester okablowania miedzianego
latarka LED
Dopuszczalna temperatura pracy
-20°C do 50°C
Dopuszczalna wilgotność powietrza
< 90% RH
Zasilanie
2x bateria AA zasilacz 5V DC (USB)
Autonomia
do 100h
Wymiary
105x52x34 mm