WISP.PL Sieci bezprzewodowe - Dystrybutor sprzętu sieciowego
Język:
Waluta:
Szukasz najlepszej oferty? Zadzwoń 0 801 003 092 Menu

MikroTik Gigabit Passive Ethernet Repeater (GPeR)

Producent: MikroTik

71,96 zł z VAT 58,50 zł netto

Najtańsza dostawa: 13,10 zł

Dostępność: Dostępny

MikroTik Gigabit Passive Ethernet Repeater (GPeR) to przedłużacz PoE (do 1,5km) posiadający 2 gigabitowe porty Ethernet. Umożliwia rozszerzenie zasięgu zasilania PoE, ze stratą napięcia zasilania, w zależności od odległości.

GPeR umożliwia rozszerzenie zasięgu aż do 1500 m (<100 - 150 m dla zwykłych urządzeń sieciowych i do 210 m dla innego urządzenia GPeR). Przeznaczony jest dla budynków o wysokim standardzie, budynków wielorodzinnych z wieloma piętrami, gdzie bardzo długa instalacja przewodów sieciowych może stanowić problem. Trzeba pamiętać, że zasięg rozszerzonej transmisji jest uzależniony od jakości kabla Ethernet. 

Gigabit passive Ethernet repeater jest częścią nowej koncepcji MikroTika pod nazwą GPEN (Gigabit Passive Ethernet Network), której celem jest zastąpienie instalacji GPON tańszą i łatwiejszą do wdrożenia alternatywą Ethernet. GPeR umożliwia podłączenia abonentów do oddalonych switchy bez konieczności stosowania światłowodów. Doskonale sprawdza się również w innych rozwiązaniach - w zwykłych sieciach radiowych, czy także podczas podłączania kamer IP. Maksymalnie można zastosować 7 urządzeń GPeR w jednym połączeniu. 
  • Maksymalna dozwolona długość kabla Ethernet kat.6 między GPeR a źródłem (switchem/routerem) wynosi do 100 m (w zależności od jakości kabla, wysokiej jakości - do 150 m).
  • Maksymalna dozwolona odległość kabla Ethernet kat.6 między dwoma urządzeniami GPeR wynosi do 210 m (w zależności od jakości kabla). 
Zastosowanie - przykład 1:
Rozszerzenie łącza Ethernet do 1,5 km, jeśli jedna strona łączą ma źródło PoE (do 3 km jesli obie strony łącza mają źródła PoE).

Zastosowanie - przykład 2:
W sieci domowej użytkownik łączy punkt dostępowy WiFi z GPEN11, który wyprowadza PoE. Sieć Ethernet jest rozszerzana urządzeniami GPeR. Następnie na dachu znajduje się przełącznik serii netPower (dostępny jeszcze w tym roku), który pobiera energię z wszystkich GPEN11, jest podłączony do połączenia uplink, np. z serią urządzeń 60 GHz.

Najważniejsze cechy:
  • zwiększa zasięg kabla Ethernet i zasilania PoE
  • 2x gigabitowe porty Ethernet
  • PoE IN i PoE OUT
  • zasięg transmisji do 100 - 150 m (pomiędzy GPeR a innym urządzeniem) / 210 m (pomiędzy dwoma GPeRami)
  • w jednym połączeniu można użyć maks. 7x GPeR
GPeR
 
Porty Ethernet
2x gigabitowe porty Ethernet 10/100/1000 Mb/s
Wejście PoE
802.3af/at,
pasywne 24 - 57 V DC
Wyjście PoE
Przełączanie passive PoE Passthrough przez zworkę
Maks. pobór mocy
2 W
Dopuszczalna temperatura pracy
Od -40 do 70 st. C

Przykład łącza Ethernet na dystansie 1440 m,  kat.6e

Odległość
Napięcie wejściowe (V)
Napięcie wyjściowe (V)
Urządzenie 1 (0 m)
-
57 (0.7 A)
GPeR 1 (100 m)
53.5
53.2
GPeR 2 (310 m)
46.1
45.8
GPeR 3 (520 m)
39.7
39.4
GPeR 4 (720 m)
34.0
33.7
GPeR 5 (930 m)
29.2
28.9
GPeR 6 (1140 m)
25.1
24.4
GPeR 7 (1340 m)
21.1
Brak PoE
Urządzenie 2 (1440 m)
-
-

Produkty Pokrewne/Powiązane

MikroTik zasilacz 57V 0.8A (MT48-570080-11DG)

NOWOŚĆ!

MikroTik zasilacz 57V 0.8A (MT48-570080-11DG)

Do długich kabli Ethernet i wielu jednostek GPER. Zasilacz jest częścią koncepcji MikroTik GPEN

Producent: MikroTik

45,61 zł z VAT 37,08 zł netto

Dostępność: Chwilowy brak towaru

szt

MikroTik zasilacz 48V 1.46A (48POW)

71,38 zł z VAT 58,03 zł netto

szt

MikroTik zasilacz 48V 0.95A (MT48-480095-11DG)

NOWOŚĆ!

MikroTik zasilacz 48V 0.95A (MT48-480095-11DG)

Do długich kabli Ethernet i wielu jednostek GPER. Zasilacz jest częścią koncepcji MikroTik GPEN

Producent: MikroTik

45,61 zł z VAT 37,08 zł netto

Dostępność: Chwilowy brak towaru

szt

MikroTik Gigabit PoE Injector (GPEN21)

NOWOŚĆ!

MikroTik Gigabit PoE Injector (GPEN21)

PoE injector posiadający 2 gigabitowe porty Ethernet oraz slot SFP

Producent: MikroTik

109,05 zł z VAT 88,66 zł netto

szt

MikroTik Cloud Router Switch CRS318-1Fi-15Fr-2S-OUT (netPower 15FR)

NOWOŚĆ!

MikroTik Cloud Router Switch CRS318-1Fi-15Fr-2S-OUT (netPower 15FR)

16-portowy switch zewnętrzny z 15 portami zwrotnymi PoE i 2x slotami SFP, dual boot (RouterOS lub SwitchOS), przeznaczony do sieci GPEN

Producent: MikroTik

561,91 zł z VAT 456,84 zł netto

szt

MikroTik Netprotector, Gigabit Ethernet Surge Protector (RBGESP)

MikroTik Netprotector, Gigabit Ethernet Surge Protector (RBGESP)

Netprotector z gigabitowym portem Ethernet.

Producent: MikroTik

49,96 zł z VAT 40,62 zł netto

szt

MikroTik Gigabit PoE Injector (GPEN11)

MikroTik Gigabit PoE Injector (GPEN11)

PoE injector posiadający 2 gigabitowe porty Ethernet.

Producent: MikroTik

44,42 zł z VAT 36,11 zł netto

szt

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

MikroTik S-85DLC05D SFP Dual, 1.25Gbps, MM LC, 850nm, 550m

MikroTik S-85DLC05D SFP Dual, 1.25Gbps, MM LC, 850nm, 550m

Wkładka SFP 1.25Gbps dla światłowodu wielomodowego, w pełni kompatybilna z urządzeniami RB260GS, RB2011LS, RB2011LS-IN, RB2011UAS-IN, RB2011UAS-RM, RB2011UAS-2HnD, RB2011UAS-2HnD-IN i CCR1036-12G-4S.

Producent: MikroTik

65,44 zł z VAT 53,20 zł netto

szt

MikroTik hAP Lite TC (RB941-2nD-TC)

MikroTik hAP Lite TC (RB941-2nD-TC)

Wersja Tower Case.

Producent: MikroTik

86,15 zł z VAT 70,04 zł netto

szt

Interline SURFER mini GSM/3G-UMTS/LTE

35,06 zł z VAT 28,50 zł netto

szt

MikroTik hEX PoE (RB960PGS)

MikroTik hEX PoE (RB960PGS)

5x GE, SFP, USB, 128 MB pamięci RAM
W komplecie zasilacz DEMO

Producent: MikroTik

299,90 zł z VAT 243,82 zł netto

szt

MikroTik hAP mini (RB931-2nD)

MikroTik hAP mini (RB931-2nD)

3x LAN, 32MB RAM, 2.4GHz 802.11b/g/n

Producent: MikroTik

76,06 zł z VAT 61,84 zł netto

szt

Produkty z tej samej kategorii

MikroTik S+DA0003 SFP/SFP+ direct attach cable 3m

MikroTik S+DA0003 SFP/SFP+ direct attach cable 3m

SFP+ direct attach cable, 3m.

Producent: MikroTik

147,22 zł z VAT 119,69 zł netto

szt

Zapytaj o szczegóły
weryfikator