WISP.PL Sieci bezprzewodowe - Dystrybutor sprzętu sieciowego
Język:
Waluta:
Szukasz najlepszej oferty? Zadzwoń 0 801 003 092 Menu
NOWOŚĆ!

MikroTik Cloud Router Switch CRS518-16XS-2XQ-RM

Producent: MikroTik

7 441,50 zł z VAT 6 050,00 zł netto

Najtańsza dostawa: 17,10 zł

Dostępność: Dostępny

MikroTik Cloud Router Switch CRS518-16XS-2XQ-RM to najnowszy model przełącznika klasy korporacyjnej z portami 100 Gigabit Ethernet w rodzinie urządzeń sieciowych MikroTika. Switch, który sprosta wyzwaniu, gdy ilość portów w modelu CRS504-4XQ-IN po prostu nie wystarczy. 

Dzięki 2x portom 100 Gigabit QSFP28 i 16x portom 25 Gigabit SFP28 jest to doskonały ekonomiczny dodatek do każdej sieci korporacyjnej lub centrum danych. A dzięki dwóm nadmiarowym zasilaczom i wentylatorom z możliwością wymiany podczas pracy nie trzeba się martwić o niepotrzebne przestoje.

Switch CRS518-16XS-2XQ-RM wyposażony jest w 2x porty QSFP28 100 Gigabit Ethernet i 16x portów SFP28 25 gigabit Ethernet. Porty 25-gigabitowe są wstecznie kompatybilne z urządzeniami 10 Gigabit i 1 Gigabit SFP. Pozwala to elastyczne dopasowywać wszystkie rodzaje połączeń. Przełącznik posiada również port konsolowy RJ-45 oraz port Fast Ethernet do celów zarządzania. Obsługuje VLAN (802.1Q, 802.1ad), routing odciążany sprzętowo L3, ACL, LACP, MLAG, ramki Jumbo, IGMP/MLD snooping itp.

CRS518-16XS-2XQ-RM posiada jednordzeniowy procesor QCA9531 o taktowaniu 650 MHz i 64 MB pamięci RAM. Za przełączanie odpowiada switch chip Marvel Prestera Aldrin2 98DX8525. Obudowa typu desktop została dodatkowo wyposażona w uszy rack do montażu w szafie Rack 19".

Cloud Router Switch CRS518-16XS-2XQ-RM posiada dwa zasilacze hot-swap obsługujące wysoki zakres napięcia wejściowego: 100-240V. Sama płyta zużywa do 45W mocy, podczas gdy całkowite maksymalne zużycie energii wzrasta do 77W ze wszystkimi załącznikami. Może być nieco bardziej energochłonny niż CRS504, ale to za sprawą 16x portów 25-Gigabitowych. Rodzina produktów 100 Gigabit stale się powiększa: przełączniki, routery, kable i moduły QSFP28. Jeśli potrzebna jest prawdziwa szybkości i maksymalna elastyczności w najlepszej cenie na rynku – sprawdź MikroTika!

Przykładowe zastosowanie i konfiguracja:
Na górze można umieścić dwa flagowe routery CCR2216, aby zapewnić główną łączność i routing. Następnie niezwykle szybkie połączenie 100 Gigabit prowadzi do trzech przełączników poziomu dystrybucji CRS518. Przełączniki CRS518 łączą każde urządzenie poziomu dostępu z siecią główną, zajmują się filtrowaniem ruchu i egzekwowaniem zasad sieciowych. Idealnie sobie z tym radząc, dzięki fantastycznemu przełącznikowi Marvell Prestera Aldrin2. To ten sam układ, który znajduje się w flagowym modelu CCR2216, który działa cuda z odciążaniem sprzętowym L3 (L3 Hardware Offloading). W tej konfiguracji występuje również bezpośrednie połączenie agregacji łączy między routerami CCR2216 a serwerami danych. Dla dodatkowej wydajności i dystrybucji ruchu.

Najważniejsze cechy:
  • 2x sloty QSFP28 100 Gb/s
  • 16x slotów SFP28 25 Gb/s
  • 1x port konsolowy RJ45, 1x port Fast Ethernet 10/100 Mb/s do zarządzania, 1x USB type A
  • przepustowość 600 Gb/s, przepustowość przełączania 1,2 Tb/s, forwarding rate do 600 Mp/s
  • 2x zasilacze hot-swap
  • 4x wentylatory
  • kompatybilny z połaczeniami światłowodowymi 40G, 25G, 10G, 1G
  • system RouterOS z licencją level 6
CRS518-16XS-2XQ-RM
 
Procesor
QCA9531, 650 MHz
Ilość rdzeni
1
Architektura
MIPSBE
Pamięć wbudowana
Flash 16 MB
Pamięć RAM
64 MB DDR2
Interfejs
2x sloty 100Gb/s QSFP28
16x slotów 25Gb/s SFP28
1x port Fast Ethernet 10/100Mb/s
1x serial port RJ45
1x USB typ A
Switch chip
98DX8525
Wymiary
443 x 265 x 44.5 mm
System operacyjny
RouterOS v7 licencja Level 6
Dopuszczalna temperatura pracy
Od -40 do 70 st. C
Sposób zasilania
2x zasilacze hot swap
Ilość wejść AC
2
Zakres wejściowy prądu przemiennego
100-240
Napięcie znamoione
12 V
Prąd znamionowy
12.5 A
Chłodzenie
4x wentylatory
Maksymalny pobór mocy
77 W
Maks. pobór mocy bez zasilania PoE
45 W

Produkty Pokrewne/Powiązane

MikroTik XQ+85MP01D QSFP28 100G, MM MTP/MPO Simplex, 850nm, 100m, DDM

NOWOŚĆ!

MikroTik XQ+85MP01D QSFP28 100G, MM MTP/MPO Simplex, 850nm, 100m, DDM

Wkładka QSFP28 100Gbps dla światłowodu multimodowego, w pełni kompatybilna z urządzeniami CCR2216-1G-12XS-2XQ, CRS504-4XQ-IN, CRS518-16XS-2XQ-RM

Producent: MikroTik

388,40 zł z VAT 315,77 zł netto

szt

Produkty z tej samej kategorii

MikroTik Audience WiFi (RBD25G-5HPacQD2HPnD)

MikroTik Audience WiFi (RBD25G-5HPacQD2HPnD)

Domowy punkt dostępowy WiFi tri-band (2,4 GHz i 2x 5 GHz) z technologią Mesh - tworzenia siatki

Producent: MikroTik

739,19 zł z VAT 600,97 zł netto

szt

MikroTik Cloud Core Router CCR1072-1G-8S+

MikroTik Cloud Core Router CCR1072-1G-8S+

Chłodzenie pasywne, 16GB pamięci RAM, 1x gigabitowy port Ethernet, 8x portów SFP+, 1U

Producent: MikroTik

14 721,32 zł z VAT 11 968,55 zł netto

szt

Zapytaj o szczegóły
weryfikator